Co to podwójna membrana PCV?
Podwójna membrana PCV to specjalistyczna powłoka wykonana z polichlorku winylu (PCV), która składa się z dwóch warstw. Pierwsza warstwa jest zewnętrzną powłoką odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym deszcz, wiatr, śnieg, grad i promieniowanie UV. Natomiast druga część zgodnie z zamysłem ma odpowiadać za izolację cieplną i akustyczną. W rezultacie podwójna membrana PCV stosowana na różnego rodzaju konstrukcjach miała gwarantować wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej, co bezpośrednio przedkładać się miało na wyciszenie oraz zmniejszenie strat ciepła, a także kosztów związanych z eksploatacją całego obiektu. Dopiero jednak połączenie tych rozwiązań z naszym pomysłem na termoizolację tego typu obiektów dało w pełni oczekiwany efekt.
Zainspirowani tego rodzaju rozwiązaniem nasza firma Quortex wyspecjalizowała się w projektowaniu i budowaniu profesjonalnych hal sportowych o podwójnej membranie PCV na niemal dowolnej konstrukcji.
Innowacyjne rozwiązanie technologiczne w postaci podwójnej membrany PCV słynie z wielu zalet, które sprawiły, że zaczęto wykorzystywać je bardzo często w budownictwie, zamiast tradycyjnych pokryć dachowych. Możemy to zauważyć szczególnie w obiektach sportowych, gdzie podczas budowy hal należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, takich jak bezpieczeństwo konstrukcji, wielkość i wysokość hali, oświetlenie, wentylację, izolację termiczną i akustyczną, czy ogólnie całą infrastrukturę. Podwójna membrana PCV wraz z izolacją styropianową umożliwia spełnić wszystkie warunki stawiane danemu miejscu, dzięki czemu przyczynia się do poprawy jakości i funkcjonalności obiektów sportowych.
Zalety podwójnej membrany PCV
- wytrzymałość – utworzona powłoka charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, warunki pogodowe oraz działanie czynników chemicznych (kwasy, sole i zasady).
- trwałość – nie ulega zmianom kształtu i rozmiaru powłoki pod wpływem zmian temperatur. Dzięki temu nie powstają uszkodzenia na skutek rozszerzenia, bądź kurczenia się materiałów.
- uniwersalność – podwójna membrana PCV może przyjmować dowolny kształt oraz umożliwia budowę na konstrukcji ze stali, z betonu lub z drewna. Dostarcza zatem nieograniczone możliwości projektowania i aranżacji przestrzeni sportowej.
- izolacja akustyczna – tylko przy zastosowaniu wdmuchiwanego między powłoki granulatu styropianowego dźwięki wydawane na hali sportowej są tłumione i nie przenikają na zewnątrz, dzięki czemu hałas nie zakłóca spokoju zwykłych mieszkańców, a także innych przedsiębiorców znajdujących się w okolicy.
- izolacja termiczna – tylko przy zastosowaniu wdmuchiwanego między powłoki granulatu styropianowego zapobiega utracie ciepła w okresie zimowym i jednocześnie przegrzewaniu się w okresie letnim.
- łatwość w montażu i demontażu – w razie zmiany warunków eksploatowania danego obiektu sportowego umożliwia dostosować powłokę do indywidualnych potrzeb.
- nowoczesny wygląd – oprócz oryginalnej konstrukcji obiektu sportowego można wybrać kolor i wzór, który przyciągnie uwagę klientów. Co więcej podwójna membrana PCV jest odporna na promieniowanie UV, a więc zachowa estetyczny wygląd bez przebarwień na dłużej.
- Autorskie udoskonalenia budownictwa sportowego od Quortex
- Komfort użytkowania z obiektów sportowych niezależnie od pory roku
- Hale sportowe z oświetleniem LED – doskonałe rozproszenie światła
- Przykłady realizacji hal sportowych z podwójną membraną PCV na konstrukcji
Autorskie udoskonalenia budownictwa sportowego od Quortex
Przez ostatnie 20 lat od kiedy zaczęto stawiać w Polsce hale o konstrukcji łukowej i podwójnych plandekach PCV w zasadzie niewiele się zmieniło w oferowanym przez producentów standardzie. W trakcie zimy – zimno i mokro, a podczas lata gorączka nie do wytrzymania, wiecznie zacinające się rolety boczne lub koszmar podwijania ciężkich podwójnych plandek i zostawiania otwartych boków na noc – takie standardy mocno zniechęcają użytkowników takich obiektów sportowych.
Z tego powodu Quortex zaczął najpierw wprowadzać udoskonalenia na własnym obiekcie tenisowym. Teraz przyszedł czas na zaoferowanie opracowanych przez Quortex udoskonaleń na rynku budownictwa sportowego.
Komfort użytkowania z obiektów sportowych niezależnie od pory roku
Dobrze wykonana i posiadająca termoizolację hala namiotowa na konstrukcji gwarantuje komfort gry przez cały rok praktycznie niezależnie od pogody. Wykonujemy hale na konstrukcji stalowej oraz na konstrukcji z drewna klejonego. W standardzie poszycie hali zrobione jest z bardzo wytrzymałego materiału PCV z certyfikatem trudnopalności. Boki hali to rozsuwane rolety bramowe autorskiego pomysłu, termoizolowane specjalną matą, które dodatkowo możemy zaopatrzyć w okna z poliwęglanu.
Zgodnie z autorską koncepcją wdmuchiwanej izolacji styropianowej oraz stosowaniu jasnych powłok nasze hale działają jak swego rodzaju termostat, dzięki czemu niezależnie od pory roku i pogody wewnątrz panują komfortowe warunki do gry, a Twoje koszty eksploatacyjne są zminimalizowane.
Hale sportowe z oświetleniem LED – doskonałe rozproszenie światła
W halach stosujemy oświetlenie LED o natężeniu od 420 Lx do ponad 500 Lx w polu gry, gwarantujące doskonałe rozproszenie światła, nie oślepiające graczy, specjalnie zaprojektowane do proponowanych przez nas hal. Oprawy świetlówkowe LED zostaną rozmieszczone równomiernie w trzech rzędach, tak aby zapewnić optymalne oświetlenie kortów. Przy rozwiązaniu oświetlenia LED mamy gwarancję wysokiej jakości oświetlenia przy jednoczesnym niskim koszcie eksploatacji.
Jeżeli istnieje możliwość przyłączenia się do sieci gazowej zalecamy wykonanie ogrzewania hal przy pomocy nagrzewnic gazowych. Aby uzyskać odpowiednią komfortową temperaturę w zaizolowanej termicznie hali w zupełności wystarczające jest zastosowanie nagrzewnic o mocy 2 x 32 kW na każdy kort. Tego typu rozwiązania grzewcze zapewnią odpowiedni komfort dla przyszłych użytkowników. Alternatywą jest zastosowanie ogrzewania nadmuchowego zasilanego z kotłów olejowych lub nieco droższa instalacja promienników gazowych, elektrycznych lub wodnych.